30 Mart 2023 Perşembe
21:58   TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞKAN BOZDOĞAN PROJENİN TEMELİNİ ATIYOR   21:56   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ AVRUPA’DA ÇEYREK FİNAL MAÇINA ÇIKIYOR   21:51   DEPREMZEDE ÇOCUKLAR KEYİFLİ DAKİKALAR GEÇİRDİ   21:42   YENİŞEHİR BELEDİYESİ EBEVEYNLERİ EĞİTEREK ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE REHBERLİK EDİYOR   21:41   VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN HALK RESTORAN YENİLENİYOR   21:30   “SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”   17:18   4 BİN 800 ÖĞRENCİNİN YKS SINAV ÜCRETİ BÜYÜKŞEHİR’DEN   17:16   YENİŞEHİR BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA   17:14   BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ’NDEN ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE DESTEK   17:13   BAŞKAN SEÇER, BÜYÜKŞEHİR’İN KENTTE AĞIRLADIĞI DEPREMZEDE YURTTAŞLARI ZİYARET ETTİ   17:12   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KOORDİNESİNDEKİ ADIYAMAN’DA ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR   21:31   BAŞKAN SEÇER, TMMOB YÖNETİM KURULU, ODA BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ   21:30   YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE DRONE EĞİTİMİ   21:29   BÜYÜKŞEHİR, 8 MART DOLAYISIYLA DEPREMDEN ETKİLENEN KADINLARA DEPREM HUKUKU HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU   14:53   TEKSİN’DE BİR AYDA 155 BİNDEN FAZLA GÖRÜŞME SAĞLANDI   14:52   MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KADIN OTOBÜS SÜRÜCÜSÜ, KALP SPAZMI GEÇİREN YOLCUYU SAĞLIK EKİPLERİNE ULAŞTIRDI   14:50   MERSİN BÜYÜKŞEHİR, BERAT KANDİLİ’NDE 15 BİN KANDİL SİMİDİ DAĞITTI   14:49   BAŞKAN ÖZYİĞİT, YENİŞEHİR’İN DEPREM EYLEM PLANI HAKKINDA BİLGİ VERDİ   14:47   ÇBK MERSİN YENİŞEHİR BELEDİYESİ LİDERLİĞİNİ KORUDU   21:24   DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İÇİN YARDIMLARINIZI ‘BİRİZBERABERİZ.ORG’ ÜZERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ  
 
 
 
 
 
image

Okunma : 1567  Tarih : 22.01.2022  E-Mail : 

 
SEBAHAT GÜNDOĞDU

ANNE VARSA BENLİK VAR

Günümüzde herkesin bildiği ve eksikliğini en çok yaşadığı tek varlık annedir. ANNE bana göre ev, ocak, kucak, sevgi ve şefkatin birleşip bütünleşerek beden bulduğu bir melektir. Anneyi kelimeler anlatmaya yetmez. Hele ki annenin evlatlarına göstermiş olduğu sonsuz sevgi, şefkat ve merhameti tarifsiz bir mutluluğun çiçek açmış halidir. Varlığı mutluluk, varlığı sonsuzluk olan bu melek olan annenin yokluğu nasıldır dediğinizi duyar gibiyim. Varlığı ödülken yokluğu cezadır annenin. Yokluğu acı varlığı ilaçtır annenin.

Peki, annesiz çocuk nasıl konumdadır? Bana göre annesiz çocuk kapsız eve benzer. Yani nasıl ki kapısız bir eve önüne gelen girer ve barınmak isterse, annesiz çocukta aynı kapısız ev gibi her gelen bir şey söyler, hor görür, yok sayar. Annesi varken kazanılan benliğini bir anda kaybeder çocuk ve anlar ki anne varsa benlik var anne yoksa ellik var. Bir başka değineceğim konuda annesiz çocuğun toplum içinde hissettikleri olacak. Evet, konumuza şöyle başlamalıyım ki Annesiz çocuk bir topluma katılınca insanların davranışlarından dolayı kendini aşağıda görür, çekingen, bir duygusunu ve düşüncesini yansıtamayan, kendini ifade edemeyen bir bireye dönüşür. Annesizlik duygusu o kadar ağır ki ama bazı insanlar bunun bilincinde olamıyor maalesef. Anneleri hayattayken onları kırıyor, üzüyor, hor görüyor, göstermesi gereken sevgiyi göstermiyorlar.

Oysaki bilseler anne gidince kolun kanadın, hayattaki benliğin ve çiçek açan tüm duyguların da solup gidiyor. Benden bu yazımı okuyanlara küçük bir tavsiye; eğer anneleriniz hayattaysa onlara sarılın, sarılamayacağınız durumlarda arayın, yazın, sevginizle onlara çiçekler sunun. Aksi taktirde mezara ektiğiniz çiçekten sizin sevginize karşılık gelmeyecektir. Anneler değer verilmesi ve başa taç edilmesi gereken yere pas pas edilmemesi gereken bir varlıktır..  
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE HABER ARŞİVİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersintekhaber.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA